Bazı istisnalar dışında çoğu çocuk doğumdan 9-12 ay sonra yürümeyi öğrenmeye başlar. Çocuklarımızın hayatındaki en önemli gelişme olan yürüme evresinde ebeveynlerimizde bir telaş başlar. Cevabı en çok aranan soru ise çocuğumuzun yürüme evresini sorunsuz tamamlaması için hangi teknik özelliklere sahip ayakkabı giymesi gerektiğidir.


Siz bilinçli ebeveynlerimizin çok iyi bildiği ve tüm branşlardaki doktorlarımızın onayladığı gibi dünyadaki en sağlıklı aktivite yürümektir. Çocuklarımıza bu alışkanlığı kazandırmak ve severek yaptırmanın yollarını araştırmakla işe başladık.

Beş yıllık araştırmamızın sonucunda tüm bilim insanları ve tüm branştaki doktorlarımızın ortak raporunda, doğru yürümeyi öğretecek olan tek materyal ve yeri hiçbir muadil ürünle doldurulamayan AYAKKABI olduğunu tescillenmiştir.

Aynı araştırmada teknik olarak eksiksiz, donanımlı, konforlu ve saglığımızı tehdit edecek kanserojen maddelerden arındırılmış lisanslı ve sertifikalı materyallerden imal edilmiş ayakkabı ile mümkün olacağı, aksi takdirde teknik donanımları eksik olan ve kanserojen maddelerden arındırılmamış materyallerden üretilen ayakkabılar çocuklarımızın yürümeyi kesinlikle yanlış öğrenmesine sebep olacaktır. Çok sayıda sağlık problemleri ile karşılaşacağı yurt dışı ve ülkemizdeki Ortopedi ve Pediatri doktorlarımız tarafından da yapılan araştırmalarla tescillenmiştir.

Yapılan bir araştırmaya göre dünyaya gelen çocukların yüzde 99’u sağlıklı ayaklara sahip bir şekilde dünyaya gelir. Ancak araştırmada kullanılan çocuklar yetişkin bir birey haline geldiklerinde ayak yapıları tekrar incelenmiş ve yalnızca yüzde 46’sının hala sağlıklı ayaklara sahip olduğu tespit edilmiştir. Yüzde 53’lük bölüm ise giydiği ayakkabılar nedeni ile tedavisi mümkün olan veye mümkün olmayan çeşitli rahatsızlıklarla karşı karşıya kaldığı tesbit edilmiştir.

Yanlış yürümeyi öğrenmek yanlış yüzmeyi öğrenmeye benzemektedir. Yüzmeyi ilk öğrendiğinizde yanlış öğrenmişseniz ilerili yaşlarınızda doğru yüzmeniz mümkün olmayacak, yapmayı çok istemenize rağmen yüzerken çabuk yorulacağınızdan yüzmeyi sevmeyecek ve bu aktiviteyi yapmak istemeyecekseniz.

Yanlış ayakkabıyla yürümeye başlayan çocuklarımızın tamamına yakını yürümeyi doğru öğrenmesi mümkün olmadığı yapılan araştırmalarla saptanmıştır.

Çocuklarımız yürümeyi yanlış öğrendiğinden çabuk yorulacak ve yürümeyi yaşam boyunca sevmeyecektir. Yürümeyi sevmeyen yani az yürüyen kişilerin günümüzde bütün hastalıkların başlamasında ilk sebep olan kilo yani obezite problemleriyle karşılaşma olasılığı çok yüksek olması kaçınılmaz olacaktır.

İlkadım Ortopedi anne ve babaların bu sorununu tamamen ortadan kaldıracak çalışmalara başlayarak ebeveynlerimizin yapmaya çalıştıkları araştırmaları daha da detaylandırarak ve bilimselleştirerek Türkiye ve dünyada bir ilki başarmıştır.

Yürümeye yeni başlayacak çocukların yürümeyi doğru öğrenip bu evreyi problemsiz tamamlamalarına yardımcı olacak ve hiçbir muadili olmayan ayakkabının hangi teknik özelliklere ve imalatında kullanılacak materyallerin kalite standartları başta olmak üzere AR-GE çalışmalarına başladık.

İlk iş olarak ülkemizde ve yurt dışında başta İtalya, Almanya İspanya olmak üzere ayakkabı üretimine bilimsel çalışmaları ile profesyonel uzman kadrolar yetiştiren meslek lisesi ve üniversitelerdeki konusunda uzman Akademisyenlerden, iç kalıp tasarım mühendislerinden, model tasarım mühendislerinden, aksesuar tasarım mühendislerinden ve taban tasarım mühendislerinden yaptığımız ortak çalışmalar sonucunda olmazsa olmaz olarak teknik kriterleri belirledik.

İkinci olarak sağlık boyutundaki araştırmalara başlayarak konusunda tecrübeli ve deneyimli yurtiçi ve yurt dışındaki çok sayıda üniversitelerle ve bu üniversitede görevli akademisyenler, Ortopedi profesörleri ve Pediatri profesörleriyle yaptığımız birebir görüşmelerin sonunda belirledikleri olmazsa olmaz kriterlerleride saptayarak AR-GE çalışmalarımıza devam ettik.

Bunca uzun, detaylı ve bilimsel araştırmanın sonucunda olmazsa olmaz on ayrı özelliği hayata geçirme zamanı gelmişti. Dünya'daki en son teknolojileri kullanan 8.000 metrekare kapalı alanda üretim yapan Tesisleri'mizde 400 kişilik uzman kadromuzla 34 yıllık bilgi birikimimiz ve tecrübemizle birleştirerek birinci sınıf kanserojen maddelerden arındırılmış lisanslı ve sertifikalı materyallerle uzmanların belirlediği olmazsa olmaz 10 teknik özelliği tek modelde birleştirerek üretim yapabilen Türkiye’de ve Dünya'da ilk ve tek firmayız.

Çocuklarımızın yürüme evresini sorunsuz tamamlamalarına yardımcı olacak olan ayakkabıları üreterek Dünyadaki ve Türkiye'deki ortopedi ve çocuk doktorlarının gönül rahatlığıyla “İlkadım" markamızı önererek sağlıklı nesiller yetişmesine katkıda bulundukları için teşekkür ediyor bu kategoride ilk ve tek firma olmanın gururunu yaşıyoruz.

  • 0533 457 32 38Bilgi & Destek Hattı
ilkadim ayakkabisi
Kullanıcı Yorumları
100% Mutlu Müşteriler
Mutlu müşteriler oluşturmak ilk hedefimiz. Bunu için çok çalışıyoruz.
Ürün Değişim Garantisi
Tüm ürünlerimizde ücretsiz olarak değişim yapabilirsiniz.